Arbiterscursus succesvol verlopen
Afgelopen periode is er op onze biljartlocatie een arbiterscursus gegeven, georganiseerd vanuit het district. Wij hebben onze materialen en ruimte hiervoor beschikbaar gesteld omdat wij het belangrijk vinden dat er genoeg arbiters zijn om de wedstrijden te arbitreren. Van onze vereniging is onze secretaris Albert Hensema geslaagd voor de arbiterscursus 2-sterren, proficiat!!!
Onderstaand een verslag van Paul Wansink, coördinator arbitercursus District NWN.
Arbitercursus 25 maart 2023
4 arbiters geslaagd voor het arbiter★ en 2 arbiters voor ★★

Het arbiter examen 2023 is een succes geworden, 6 arbiters geslaagd.
De loopbaan van elke arbiter begint met een opleiding tot ★ arbiter, dat is de basiscursus die iedereen die arbiter wil worden moet doorlopen. Het doel van de cursus is het opleiden van arbiters, die kunnen worden ingezet bij alle klassen op de kleine tafel. Deze cursus bestaat uit 6 lesdelen die in ons geval op de zaterdagochtenden werden gegeven.
8 kandidaten begonnen op 21 januari aan deze arbitercursus, door KNBB docent Marieke Schigt werden de kandidaten klaar gestoomd voor het examen arbiter 1 en 2. Helaas moest een cursist vanwege zijn gezondheid en 1 cursist vanwege zijn werk stoppen met de opleiding.
Vandaag 25 maart was de examen-dag en Marieke stelde rond 10.00 uur de cursisten voor aan de examinator van de KNBB mevrouw Janneke Horeman. Nadat eerst de spannende theorie vragen waren ingevuld, zijn alle cursisten voor dit onderdeel geslaagd. Na de lunch volgde het praktijk gedeelte arbitrage in de spelsoorten Libre, Driebanden en Kader.
Rond 15.30 uur begon Janneke aan haar eind beoordeling, alle cursisten waren geslaagd. De kersverse 6 arbiters 1 kregen van Janneke persoonlijke uitleg en het begeerde diploma overhandigd. Vol trots feliciteerde docent Marieke de geslaagde cursisten en bedankte Janneke voor haar prettige manier van examen afnemen en haar bereidheid dit met haar te delen. Ook deelde Marieke chocola uit aan Janneke en de voorspelers, wat zeer gewaardeerd werd.
Namens het arbitercorps District NWN en het District NWN bedankte Paul Wansink docent Marieke voor haar enthousiaste begeleiding en tevens de examinator Janneke voor haar prettige wijze waarmee ze het examen afnam. Ook een woord van dank van Paul voor de geweldige inzet van de voorspelersom deze arbitercursus mogelijk te maken en Patrick Sombroek voor de gastvrijheid en het ter beschikking stellen van de Biljartlocatie Sombroek.
★ Geslaagden zijn: Ronald Houtman, Marian Koppes, Ton Nannes en Gerard Blom.
★★ Geslaagden zijn: Albert Hensema en Cor de Graaf.
ALLEN GEFELICITEERD ! en heel veel succes en plezier aan die mooie biljarttafel.
Verslag: Paul Wansink, coördinator Arbitercursus NWN